Rejestracja Dla partnerów Dla klientów Logowanie: KontaktO firmieRegulaminStrona głównainternetowa powieść w odcinkach
Twoje zakupy: ilość 0 wartość 0,00zł
promocja dnia

Każdy może grać Szachy Japońskie Shogi - podręcznik dla początkujących

280 pkt

Każdy może grać Szachy Japońskie Shogi - podręcznik dla początkujących

 5/5  zobacz opinie
Produkt dostępny 28,00zł
ilość:
Każdy może grać: Szachy Japońskie Shogi - podręcznik dla początkujących
Adrian Wołoszyn
format: PDF
liczba stron: 90

Shogi to popularne japońskie szachy. Stanowią część tamtejszej kultury i tradycji.
Shogi kształci ducha walki oraz rozwija umysł, dlatego ponad 20 milionów Japończyków może pochwalić się znajomością zasad tej inspirującej gry. Mimo, że gra posiada ten samo cel co w szachach klasycznych – zamatować króla, jest o wiele atrakcyjniejsza i ciekawsze poprzez wzrastające tempo gry, mnogość strategii i kombinacji.
Przez część wybitnych profesjonalnych japońskich graczy Shogi są traktowane bardziej jako sztuka czy filozofia, aniżeli gra. Jednak na poziomie podstawowym każda wygrana daje ogromną satysfakcję, a przegrana motywuje do dalszej nauki Shogi.
W Europie i na świecie Shogi rozwijają się prężnie. W Polsce na żywo pograć można na corocznych turniejach w jednej z warszawskich kawiarni, a także w internecie. Na stronie shogi.pl oraz shogi.fora.pl można spotkać fascynatów gry, którzy chętnie rozwieją wszystkie wątpliwości związane z grą, jakie nasuną się po przeczytaniu książki.
W książce zostały dokładnie opisane zasady, a także podstawy strategii i związane z grą zwyczaje.
Autor Adrian Wołoszyn jest sympatykiem japońskich szachów. Został nagrodzony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Popularyzowania Shogi (International Shogi Popularization Society) za wysiłek i sukcesy związane z promocją Shogi w Polsce.

Jeśli chcesz KUPIĆ, kliknij:
REJESTRACJA KLIENTA
LOGOWANIE KLIENTA
Ocena Nazwa użytkownika Komentarz Data
5 Szachista I tak w podeszłym wieku dowiedziałem się o szachach Shogi. Właśnie zaczynam grać i coraz bardziej mi się podoba co i wam polecam! 2016-09-27