Rejestracja Dla partnerów Dla klientów Logowanie: KontaktO firmieRegulaminStrona głównainternetowa powieść w odcinkach
Twoje zakupy: ilość 0 wartość 0,00zł
promocja dnia

Franz Kafka - Proces

Franz Kafka - Proces

 5/5  zobacz opinie
Produkt dostępny 0,00zł
ilość:
Autor: Franz Kafka
„Z kłamstwa robi się istotę porządku świata.”
150 stron
format: pdf

Franz Kafka urodził się 3 lipca 1883 w Pradze. Był jedynym dzieckiem kupca Hermanna Kafki i Julii, z domu Lwy. Po ukończeniu szkoły powszechnej i Staromiejskiego Gimnazjum Niemieckiego w Pradze Kafka studiował prawo i filologię germańską. W 1906 roku pisarz ukończył studia i otrzymał tytuł doktora praw, po czym rozpoczął praktykę sądową i pracę agenta w firmie ubezpieczeniowej. Zmarł 3 czerwca 1924 roku w sanatorium w Kierling na gruźlicę.

Proces (niem. Der Prozeß) t surrealistyczna powieść, nad którą prace Kafka rozpoczął w roku 1914. Została wydana pośmiertnie, wbrew woli autora, przez jego przyjaciela Maxa Broda w 1925 roku.

Głównym bohaterem powieści jest Józef K., kawaler, prokurent bankowy, mieszkający w nieznanym z nazwy mieście, określanym jako „stolica”. Pewnego dnia budzi się w swoim mieszkaniu i zostaje zaskoczony najściem urzędników, którzy oświadczają mu, że zostaje aresztowany, mimo iż nic złego nie popełnił. Mimo aresztowania może prowadzić normalne życie, musi jedynie pozostać do dyspozycji sądu. Zakończenia nie zdradzamy!

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ KSIĄŻKĘ>>>


Ocena Nazwa użytkownika Komentarz Data
5 Smutna No cóż, w dzisiejszych czasach nadal aktualne... 2017-07-20
5 kondas Nie uciekajcie od klasyki. Przeczytałem po raz wtóry Proces i znowu jestem zachwycony. 2014-08-27