Rejestracja Dla partnerów Dla klientów Logowanie: KontaktO firmieRegulaminStrona głównainternetowa powieść w odcinkach
Twoje zakupy: ilość 0 wartość 0,00zł
promocja dnia

Wampir Energetyczny Polska Jan Wieczorek

140 pkt

Wampir Energetyczny Polska Jan Wieczorek

 5/5  zobacz opinie
Produkt dostępny 13,99zł
ilość:
właściwości/stosunki/recepta
format: pdf
198 stron
ISBN: 978-83-62831-23-4

Wampir Energetyczny Polska, to zbiór 45 opowiadań i tekstów o współczesnej Polsce ukazujący specyfikę życia w naszym kraju po transformacji ustrojowej.
Tytuł nawiązuje do toksycznych jednostek ludzkich, zwanych „wampirami energetycznymi” czerpiącymi energię życiową i siły witalne z grona bliższych i dalszych osób.
Sfiksowany proces socjalizacji tj.: przystosowania do życia w społeczeństwie dotyczyć może również, nie tylko pojedynczych osób z tak zwanego marginesu społecznego, ale i całych konstrukcji kulturowych, a więc i narodów.
Współczesna Polska, będącą umową społeczną ukazuje nam niekiedy bardzo tragiczny i nieprzyjazny obraz Ojczyzny, która jak „Wampir” żeruje na całym społeczeństwie, zabierając poszczególnym ludziom i pokoleniom nie tylko marzenia i przyszłość, ale i przez swoje dysfunkcje podstawową energię życiową, powodując stan totalnego niezadowolenia i wycofania na tu i teraz.
Autor podczas pracy nad „Wampirem…” starał się podążać tropem, konkretnych zagadnień, ukazał nieco historii związanych z własnym życiorysem oraz przeprowadził wiele rozmów z ludźmi dotykanymi ciężkimi przeżyciami, niektórzy z relacjonujących niestety już nie żyją, gdyż nie było dla nich rozwiązań na tu i teraz. W opowieści o współczesnej Polsce spotkają też Państwo, lekkie i humorystyczne opowieści, które zestawione z tymi traumatycznymi dają w miarę wyrównany obraz polskiej rzeczywistości.


Autor pracę tę poświęca pamięci zmarłego przyjaciela Bartosza Dzido i wszystkim ludziom, którzy ponieśli konsekwencje zdehumanizowanej polityki społecznej w naszym kraju.Kim jest autor

Jan Sebastian Wieczorek
Urodzony 31.08. 1972 r. w Jeleniej Górze. Z wykształcenia kulturoznawca (Uniwersytet Wrocławski).
Twórca próbujący sił w wielu dziedzinach: proza, publicystyka obywatelska, treści turystyczne i eksploratorskie, realizacje filmowe m.in. w ramach projektu „Sudeckie Horyzonty” oraz malarstwo współczesne ze złożonością kulturowo-socjologiczną, niekiedy okraszone dużą dozą metafizyczności.
Przez kolejne lata eksperymentował w poszukiwaniu własnej wyrazistości koncentrując się na zagadnieniach z zakresu wpływu nowych mediów na tożsamość współczesnego człowieka oraz kwestiach z zakresu tzw. sfery duchowej.
Innym ważnym tematem podejmowanym przez Wieczorka są zderzenia kulturowe, transgresje i zjawiska około-mortyczne. Artysta zajmuje się również eksperymentowaniem w zakresie szukania nowych form m.in. malując obrazy w technice przezroczystej i ruchomej.

Fragment:
"Imponderabilia wielkiej zmiany, w której nie zło jest tematem a słabość ludzka wypada zakończyć oceną zjawiska transformacji ustrojowej, która bez wątpienia stała się katalizatorem mechanizmu ograniczonego zaufania społecznego: kryzysu tożsamości, rozpadu wspólnoty, idei, tradycji i patriotyzmu. W poprzednich dekadach naród Polski otrzymał wielką szansę zbudowania nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego. Idea Solidarności Społecznej, za któr Lech Wałęsa otrzymał pokojową nagrodę Nobla, rozgrzewała serca niejednego Polaka, dając wielu milionom osób wizję pomyślnej przyszłości. W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku społeczeństwo polskie stało się ogromnym poligonem badań socjologiczno - kulturowych. Na podstawie obserwacji wystawiano diagnozy, badano zderzenia kulturowe, wynikające z otwarcia się naszego kraju na wpływy kultury globalnej. Nagle całe społeczeństwo utraciło swą moc magiczną, narodowi szamani, opowiadacze ustanawiający normy, w zupełności jak prości ludzie, stanęli przez wyzwaniami, o których dotąd nie mieli pojęcia. Ta wielka polska improwizacja w zakresie budowy nowego ustroju wyzwoliła dystans do świata polityki. Polskie społeczeństwo rzuciło się w wir pokojowych zmian nie z powodu chęci tworzenia nowoczesnego państwa gotowego na coraz to nowsze wyzwania, lecz w wyniku frustracji, która stopniowo narastała w okresie PRL-u, czyniąc życie w ludowej ojczyźnie nieznośnym. Polacy jak chleba potrzebowali otuchy, dosyć mieli nic nie znaczących obietnic, pustych haseł, zaciskania pasa, braku nadziei na przyszłość."


Gwarancja – na każdy zakupiony ebook dajemy Ci gwarancję zwrotu pieniędzy. Jeśli nie będziesz zadowolona z tekstu ebooka, napisz do nas, a my zwrócimy Ci Twoje pieniądze!


Jeśli chcesz KUPIĆ, kliknij:
REJESTRACJA KLIENTA
LOGOWANIE KLIENTA

Ocena Nazwa użytkownika Komentarz Data
5 Zbigniew Jednym zdaniem: polecam osobom, które myślą i nie boją się prawdy!!! 2014-02-06

Klienci, którzy kupili: Wampir Energetyczny Polska Jan Wieczorek, kupili również:

Galeria zabójców - Krzysztof Konopa
100 pkt

Galeria zabójców - Krzysztof Konopa

 0/5  zobacz opinie
Produkt dostępny 10,00zł
ilość:

czytaj więcej

Zła przestrzeń - Michał Majewski
200 pkt

Zła przestrzeń - Michał Majewski

 4/5  zobacz opinie
Produkt dostępny 19,99zł
ilość:

Jeśli lubisz czuć na plecach dreszcz lęku, to dobrze trafiłeś... czytaj więcej